Wynik wymazu z nosa 40-letniej osoby do analizy

Kobieta , 40 lat Witam,odebrałam wyniki syna z wymazu z nosa:haemophilus influenzae ze wzmianką,że szczep nie wytwarza beta-laktamazy,staphylococcus aureus szczep MRSA i staphylococcus koagulazo-ujemny - oraz z gardła staphylococcuc aureus POJEDYNCZE szczep MRSA,MLSB.Syn ma 5 lat i często ma katary nie wiadomo skąd i nawracające.Czy te wyniki są grożne,co mam robic,bo lekarze dają tylko antybiotyk Amotaks,na który dziecko się już uodporniło.Proszę o radę i odpowiedź.Beata z Izdebnika .

Widać że nikt pani kilku rzeczy nie wyjaśnił dziecko nie może uodpornic się na antybiotyk tylko bakterie to robią druga rzecz to gronkowiec który trzeba leczyć bo tak jak pani mówi jest on oporny na leczenie jeśli był wykonany posiew to musi być do niego antybiogram który powie nam jakim antybiotykiem trzeba to dziecko leczyć nie może to być zbyt krótkie leczenie żeby było skuteczne ale też nie za długie żeby nie zrobić krzywdy dziecku trzeba udać się do specjalisty który umie takie problemy leczyć