Gronkowiec złocisty w gardle i wrażliwość tylko na jeden antybiotyk

Od 7 lat mam gronkowca złocistego w gardle... Podejrzewam że teraz również w sercu gdyż często leczyłem się bez użycia antybiotyków. Jednak nie każdą infekcję udaje się zwalczyć naturalnie. Gronkowiec jest wrażliwy już tylko na jeden antybiotyk, Agumentin. A teraz pytanie: Co jeżeli gronkowiec uodporni się na ten (ostatni) antybiotyk? Istnieje inne leczenie czy już mam pisać testement?

Witam,
Gdyby miał Pan w sercu gronkowca to pewnie .....
Prawdopodobnie gronkowiec jest u Pana florą kolonizującą jamę ustną. I tak może być przez kilka lat, może dłużej. Pytanie czy należy "walczyć" z gronkowcem?
Czy ma Pan objawy chorobowe? Zapalenia migdałków, ropnie, inne ?
Wskazana konsultacja lekarska celem ustalenia dalszego postępowania.
kg