Grypa żołądkowa po zabiegu sleeve gastrectomy

Jak przebiega grupa zoladkowa u osób po sleeve gastrectomy? Na co trzeba zwrócić uwagę? Czy jest ona niebezpieczna i wiąże się z powikłaniami zoladkowymi?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od tego w jakim czasie od zabiegu doszło do infekcji. Jeżeli występują objawy jelitowe konieczne jest jak najszybszy kontakt z lekarzem. Proponuje kontakt z lekarzem wykonującym/zlecającym zabieg.