Grzybica pochwy a karmienie dziecka

Witam,jestem kobietą karmiącą,niemowlę ma 4-ry miesiące mam grzybicę pochwy czy mogę karmić dalej? Czy mogę karmić po zastosowaniu nystatyny vp lub gyno-femidazol z góry dziękuje i proszę o poradę!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Obydwa leki należy stosować z zachowaniem ostrożności podczas kamienia piersią. Dawkę leków najlepiej skonsultować ze swoim lekarzem ginekologiem. Jeśli grzybica wymaga natychmiastowego leczenia i nie ustępuje po biotykach stabilizujących florę bakteryjną pochwy, to isteniją wskazania do zastosowania nystatyny.