Guz wielkości orzecha włoskiego wyczuwalny pod palcami

W lewej pachwinie trzy tygodnie temu pojawił się nagle rano guz wielkości orzecha włoskiego, wyczuwalny pod palcami i ruchliwy.Początkowo po naciśnięciu palcami był odczuwalny lekki ból, ale po kilku dnia przeszedł. Lekarz, który robił USG napisał, że to włókniak ze znakiem ?. Morfologia krwi i badania moczu w normie. Chirurg zakwalifikował do zabiegu chirurgicznego bo nie mógł stwierdzić co to jest. Bardziej jest odczuwalny na leżąco niż na stojąco. Dzisiaj mam wrażenie ze wielkość jego zmalał

Jeśli chirurg zakwalifikował Pana do zabiegu to należy poczekać z rozpoznaniem. W takich sytuacjach zwykle jedyną metodą jest wycięcie zmiany i jej zbadanie pod mikroskopem. Jeśli ten okres oczekiwania jest długi można wykonac tzw biopsję igłową, to znaczy nakłuć guz i pokrac do badania komórki. Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl