Guzek pod pachą a antybiotyki

Zrobił mi się bolący guzek pod pachą, wcześniej miałam też coś takiego. Lekarz dała antybiotyk stwierdziła ,że to zapalenie gruczołu potowego ,ale teraz mam problem bo jestem na 10 dniowej wycieczce za granicą nie wiem co mam robić? Czy można to tak zostawić, czy samo przejdzie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z tej odleglości mogę poradzić przymoczki z małej watki nasączonej spirytusem to prawie wszędzie dostepne. A dobrze by jednak pokazać lekarzowi, bo zapewne wymagać bedzie wycięcia