Guzki na brodzie i czole

Witam. Od 6 lat pojawiają mi sie na brodzie, czasami na czole dziwne guzki. Nigdy tego nie miałam. Gdy skończyłam 20 lat po raz pierwszy to "cos" zaczęło wyłazić. Kiedys kilka razy na rok a od zeszłego roku praktycznie w każdym miesiącu wyskakują grube gule na brodzie, czasem na czole. Z daleka widac ze to jest wypukły guzek. Najcześciej zaczyna sie od bólu i zaczerwienienia, guzek rośnie ale nic nie można nigdy wycisnąć bo siedzi głęboko. Mam zgrubienia i blizny. Leki od dermat. nie pomagają

Po pierwsze - wyciskanie i inne manipulacje pogarszają sprawę. Po drugie - trzeba by obejrzeć skórę, przejrzeć leki, które nie pomogły i na tej podstawie ułożyć nowy plan leczenia.