Guzki na wątrobie a senność

Witam, jakiś czas temu robiłem rutynowe badania, po kilku epizodach omdleń w pracy, zrobiłem morfologię krwi, cukier na czczo miałem 165, lekarz dał mi ponowne skierowanie na cukier z obciążeniem glukozy, po teście i pobraniu krwi cukier miałem 44, lekarz stwierdził cukrzycę 2 typu, ale dla pewności dał mi skierowanie na usg jamy brzusznej, po wykonaniu wszystko było ok, poza 8 guzkami na wątrobie od 15 - 25 mm, na tym moja terapia się zakończyła, coś zrobić z tym? aha przysypiam w dzień teraz.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie załączonego opisu nie można określić rodzaju zmian na wątrobie. Jeśli lekarz nie widział konieczności dalszej diagnostyki to prawdopodobniej konieczna jest okresowa obserwacja zmian. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-grozne-powiklanie-cukrzycy