Guzki w obrębie głowy u 3,5-letniego dziecka

Bardzo proszę o szybką poradę ... 3,5 letni synek od 3 miesięcy ma 2 niebolesne guzki z lewe strony główki o śr.ok 2 cm. Dziś wyczułam kolejny . Bardzo szybko rosną i są twarde. Czy to mogą być tłuszczaki ? Dodam,że sama je posiadam,również z lewej strony głowy(po usunięciu ponownie odrosły) ale moje bardzo wolno rosną i są miękkie . Termin zabiegu za 3 tygodnie,dodam,że lekarz nie zlecił badania USG,bo uznał ,że nie ma takiej potrzeby . Martwię się bardzo ... proszę o szybką odpowiedz .

Trudno mi określić czym są takie zmiany bez bezpośredniego badania i badań dodatkowych np. USG. Być może to tłuszczaki, ale najczęściej u dzieci są to np. powiększone węzły chłonne (jeśli występują u podstawy głowy) lub też kaszaki.