Guzki w piersiach a stosowanie plastrów antykoncepcyjnych

W połowie grudnia zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne Evra. Po ok.2 tyg na piersiach wyczułam guzki.Po wizytach u lekarza rodzinnego, ginekologa oraz onkologa i zrobieniu usg okazało się że są to włókniaki, jeden 3cm, a dwa-po kilka mm. Aktualnie czekam na wizytę u onkologa, który stwierdzi co dalej.Ponieważ wizyta jest dopiero za mc chciałam spytac czy powinnam stosować plastry nadal. Ginekolog nie widzi przeciwwskazań,onkolog powiedziała że na moim miejscu już by ich nie stosowała.

Też uważam, że w takim przypadku nie powinno się stosować żadnej terapii hormonalnej (np. antykoncepcyjnej).