Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Helicobacter pylorii oraz przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka

Dzień dobry, w wyniku wykonanej gastroskopii , poprzez test ureazowy wykryto u mnie helicobacter pylorii oraz przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Leczenie jakie zastosowano to klabax+ duomox+IPP . Przesłanką do gastroskopii był uciążliwy ból po zjedzeniu czegokolwiek. Niestety nie ustąpił on po leczeniu i tutaj moje pytanie. Czy możliwe jest że ta bakteria przetrwała to leczenie i nadal sieje spustoszenie w żołądku?Z góry dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Raczej wątpię, że przyczyną tak nasilonych dolegliwości jest sama bakteria nawet jeśli przetrwała i przewlekły stan zapalny błony śluzowej żołądka. Raczej trzeba szukać innych przyczyn dolegliwości skoro standardowe leczenie nie przyniosło efektu (można jeszcze wykonać oczywiście kontrolną gastroskopię). Radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem (może konieczne okaże się jeszcze wykonanie USG jamy brzusznej, kolonoskopii). O wszystkim zadecyduje gastroenterolog po bezpośrednim badaniu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy