Helicobacter pylorii oraz przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka

Dzień dobry, w wyniku wykonanej gastroskopii , poprzez test ureazowy wykryto u mnie helicobacter pylorii oraz przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Leczenie jakie zastosowano to klabax+ duomox+IPP . Przesłanką do gastroskopii był uciążliwy ból po zjedzeniu czegokolwiek. Niestety nie ustąpił on po leczeniu i tutaj moje pytanie. Czy możliwe jest że ta bakteria przetrwała to leczenie i nadal sieje spustoszenie w żołądku?Z góry dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Raczej wątpię, że przyczyną tak nasilonych dolegliwości jest sama bakteria nawet jeśli przetrwała i przewlekły stan zapalny błony śluzowej żołądka. Raczej trzeba szukać innych przyczyn dolegliwości skoro standardowe leczenie nie przyniosło efektu (można jeszcze wykonać oczywiście kontrolną gastroskopię). Radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem (może konieczne okaże się jeszcze wykonanie USG jamy brzusznej, kolonoskopii). O wszystkim zadecyduje gastroenterolog po bezpośrednim badaniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty