Hernia hiatusoesophagi gastritis chronica ulcera bulbi duodeni pylor w wyniku gastroskopii

mój wynik gastroskopi hernia hiatusoesophagi gastritis chronica ulcera bulbi duodeni pylor - czy mam robić jeszcze jakieś badania biorę controlok 25 mam makrer nowotw. pod wwyższony cea 12.40 inne jeszcze w normie stosuje diete już 7 miesięcy jestem po wycięciu tarczycy guzy łagodne były czy możliwe że rak ukrywa się gdzieś pozdrawiam życzę wszystkim lekarzom spokojnych wesołych świat

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik gastroskopii w języku polskim brzmi - przepuklina rozworu przełykowego, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód opuszki dwunastnicy w okolicy odźwiernika. Marker CEA jest podwyższony, ale nieznacznie - wzrasta on także w chorobie wrzodowej, którą uwidoczniła gastroskopia. Jeśli więc nie ma u Pani niepokojących objawów klinicznych, nie ma powodów do obaw. Wynik gastroskopii powinien mimo wszystko zostać skonsultowany z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.
Nie ma wskazań do wykonywania dodatkowych badań.
Dziękuję bardzo za życzenia i wzajemnie - wszystkiego dobrego.