Hidrocystoma Apocrinale Multicystica Excisio Completa

Chciałabym zapytać czy ktoś z chirurgów spotkał się z wynikiem histopatologicznym brzmiącym HIDROCYSTOMA APOCRINALE MULTICYSTICA.EXCISIO COMPLETA.Mój mąż ma 38 lat od ok.10 lat chodził z naroślą na głowie ok.2cm która nie dawała żadnych objawów jednak za moją namową poszliśmy do chirurga który częściowo to usunąl i wysłał do badania histopatologicznego wynik jak powyżej.Powiedział że pierwszy raz się spotkał z czymś takim.Co dalej?Czy ktoś może Nam pomóc.Czy to niebezpieczne?Proszę o pomoc.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jest to torbiel wysłana nabłonkiem apokrynowym, u którego podstawy obecne są komórki mioepitelialne. Jest to zmiana łagodna i wg wyniku została usunięta w całości.