Hiperintensywny, o policyklicznych obrysach i cylindrycznym przekroju obraz

co oznacza ognisko 5cmx4cm(osiowo) hipointesywne w obrazach T1zaleznych i DWI(b=800),hiperintensywne policyklicznych obrysach i cylindrycznym przekroju obraz MR przemawia za zmiana lita z komponetną plynową torbielowatą

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w opisie brakuje jakichkolwiek danych klinicznych, między innymi jaki narząd oceniano, z jakiego powodu wykonano badanie, itd. Obraz rezonansu przemawia jednak za zmianą litą (jest to zmiana całkowicie wypełniona tkankowo czyli inaczej mówiąc guz) w obrębie której znajdują się przestrzenie płynowe. Wynik powinien zostać zinterpretowany w oparciu o dane kliniczne.