Hyperplasia nodularis prostatae

Witam proszę o wyjaśnienie wyników; Hyperplasia nodularis prostatae Y90.901x2 Robert

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tłumaczenie rozpoznania brzmi:
Przerost guzkowy gruczołu krokowego.
Łagodny przerost gruczołu krokowego wymaga leczenia gdy występują objawy. Proszę udać się na wizytę do specjalisty urologa, który pokieruje procesem leczniczym.

Witam, ja rozumiem, że jest to wynik badania histopatologicznego po operacji gruczołu krokowego, a więc po leczeniu. Brzmi on - rozrost o charakterze guzkowym gruczołu krokowego - innymi słowy - łagodny rozrost gruczołu krokowego. Mam nadzieję, że wynik zabiegu jest dobry. Pozdrawiam RH