Ile czasu musi upłynąć, aby zrobić wiarygodne badanie w kierunku boreliozy?

Rok temu wykryłem boreliozę (test LISA), miałem wtedy niskie przeciwciała z zakażeniem świeżym i wysokie długoterminowe. Czyli teoretycznie zaleczoną boreliozę. Ale z powodu złego samopoczucia, problemów pokarmowych przepisano mi na 2 tyg. doxycycline by ostatecznie chorobe zwalczyć. Nic to na te objawy nie pomogło. Natomiast dwa dni temu pokąsały mnie kleszcze chyba w 5 miejscach. W trzech je znalazłem i wyciągnąłem. Na ogól czuje się nie najlepiej i cięzko stwierdzić zmianę, ale robię się od wczoraj coraz bardziej senny (takie silne napady trwające np. godzinę), jest mi zimno, nic mi się nie chce. Znów zaczęło mnie boleć oko, wzmógł się też katar, choć ten mam i tak przewlekle. Ile czasu musi minąc by zrobić wiarygodne badanie? Czy w takiej swojej sytuacji zdrowotnej ma jakiś sens dopłacanie do bardziej wiarygodnego testu western blott, czy zrobić test Lisa? Czy powinienem leczyć się prywatnie bo na NFZ mnie oleją - w tej sprawie prosze o wyjątkowo szczerą odpowiedź. Jestem młodym człowiekiem, mam 26 lat a chwilami czuje się jakbym umierał, nie iwem czy to przez ten IBS, czy boreliozę - niby wyleczoną. Tylko, że mój organizm ciągle jest słaby, badania w miarę dobre a ja czuje się fatalnie i gdy nie biorę leków takich jak nifuroksazyd, laremid mam ciągle nawracające biegunki. Wydałem ogólnie mase pieniędzy na badania - kolonoskopie, gastroskopie, krew. Jedyne co do tej pory zdiagnozowano to tą wyleczoną boreliozę, podrażenienia błon śluzowych jelit (niewielki naciek zapalny w podścielisku) wysoka bilirubina (jedna i druga) i zespol Gilberta - Wiem, ze to duzo ogółów, ale może ktoś tutaj coś poradzi? Jest jakiś lekarz w Polsce który holistycznie by coś takiego ogarnął, a nie skupiał się tylko na jelicie, tylko na wątrobie, albo tylko na boreliozie? :( Nie wiem jak mam sobie pomóc bo jestem na skraju obłędu, a lekarze mnie zbywają. Dodatkowo muszę oczywiście prywatnie wydać 10 tysięcy na prostowanie zębów z dużej wady zdrowotnej. I jestem w kropce bo jak na to rzetelne i dokładne leczenie tego wszystkiego mam znaleźć pieniędze żyjąć w tym debilnym Państwie? :/ Oczywiscie jestem sklonny za to płacic, ale czlowiekowi co do ktorego bede mial pewnosc ze sie na tym zna, anie mnie zbywa.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje powtórzyć oznaczenie metodą elisa oraz western blot dla pewności.