Plastry silikonowe na blizny a długość ich stosowania

Witam. Mam roczną bliznę, która jaszcze pod wpływem wysiłku i ciepła puchnie. Zdecydowałam się kilka dni temu na plastry silikonowe na blizny. Ile czasu powinnam je stosować by zobaczyć efekt? Nie chciałabym się zniechęcić np po miesiącu jeśli efekty zauważalne są dopiero potem. Chciałabym również zapytać czy plastry silikonowe na blizny faktycznie są skuteczne i czy jest szansa, że pomogą przy moich dolegliwościach czy jednak nie ma na to szans? Z jednej strony wydaje mi się to niemożliwe, żeby zwykłe plastry silikonowe na blizny tak po prostu pomogły, ale z drugiej są one dosyć popularne i pewnie nie byłoby tak gdyby nie działały. Jaka jest opinia środowiska lekarskiego w tej sprawie? Przy okazji chciałabym również zapytać o możliwe efekty uboczne stosowania plastrów silikonowych na blizny. Czy mogą po nich wystąpić na przykład zaczerwienienie albo świąd skóry? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Plastry silikonowe powinny były być stosowane w pierwszej fazie tworzenia się blizny - oględnie mówiąc dopóki była czerwona. Jaka jest obecnie ?? Wydaje się iż w chwili obecnej - po roku stosowanie ich nic nie zmieni