Gojenie się ran po operacji rekonstrukcji piersi

Witam ;] Jestem po operacji rekonstrukcji piersi. Chciałam zapytac', o dobrą maśc'/żel, czy inne tego typu specyfiki na blizny, które pomogą mi je zmiękczyc' i rozjaśnic', tak by blizny stały się jak najmniej widoczne.

Witam,

Najlepiej bliznę 3 - 4 x dziennie masować po kilka minut stosując maści takie jak Contractubex/Cepan, a na noc maść silikonowa np.: Bliznasil, Dermatix lub plaster silikonowy. Powyższą terapię proszę stosować wtedy kiedy rana jest już całkiem zagojona ok 2-3 tygodni po zabiegu.

pozdrawiam