Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Deformacja blizny po operacji przepukliny pępkowej

Minęło 6 tygodni od operacji przepukliny pępkowej. Od zagojenia rany masuję ją i wcieram Cepan 3 razy dziennie. Zauważyłem, że blizna "zapada" się wyraźnie w powierzchni całego brzucha. Czy jest to normalny objaw i czy mogę coś zrobić z tą deformacją? Jej kolor jest dalej mocno czerwony. Zaznaczam, że nie odczuwam już żadnego bólu ani nadwrażliwości. Proszę o radę, czy powinienem dalej stosować Cepan, czy może zmienić lek? Zgrubienie blizny jest dalej wyczuwalne, ale powierzchnia jest płaska.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Przyczyny ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Blizna niekiedy żyje "swoim życiem". Aby wyjaśnić naturę zmian w niej zachodzących, najlepiej zwrócić się do lekarza operującego.

0

Witam, procesy gojenia trwają, na zapadanie czy wypuklanie nie ma rady, puki blizna czerwona trzeba masować - contratubex (tą należy wcierać z uciskiem), lub smarowanie droższą maścią silikonową - np bliznasil.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy