Bolesne, opuchnięte i twarde blizny pooperacyjne

Witam. Trzy tygodnie temu przeszłam artroskopię kolana, usunięcie uszkodzonego fragmentu chrząstki stawowej (był to mój piąty zabieg już ). Niestety pojawił się problem z bliznami pooperacyjnymi. Są bardzo bolesne (mam problem nawet z noszeniem spodni,gdyż ból sprawia nawet ocieranie się materiału o blizny), ponadto cały czas są opuchnięte i twarde. Bardzo mnie to niepokoi. Proszę o podpowiedź co może być tego przyczyną i czy mogę coś tym zrobić. Dziękuję.

Witam. Przeczulica stopniowo ustąpi - puki co trzeba ochraniać i natłuszczać . Warto "powalczyć" o lepszy wygląd blizn = masowanie z contratubexem, plastry silikonowe itp