Silna blizna po pobraniu skóry

Witam mam pytanie poniewąż przeszłam operacię przeszczepu skóry z uda pobierali mi aby przeszczepić na grzbiet stopy . Rana po przeszczepie została poparzona przez lekarzy jakimś opatrunkiem który był bardzo szczelny i opwstały bable z woda w miejscu którym pobrali skóre teraz rana już zarosła naskórkiem . Powstała blizna bardzo duża i na dodatek jest cała sina czym to smarowac aby to zasinienie zeszło .

Witam!
Powstała blizna jest czymś normalny. Po pobieraniu skóry do przeszczepu powstaje blizna, której wygląd zależy od grubości pobrania. Nie pisze Pani jak dawno wykonano zabieg. Barwa blizny zależy o grubości naskórka przez cienki naskórek prześwitują naczynia krwionośne. Po pewnym czasie skóra odzyska swoja barwę i grubość. Teraz należy dbać , żeby nie uszkodzić naskórka i natłuszczać np oliwką. Niestety z moich obserwacji wynika, że taka blizna jest długo widoczna czasem do kończ życia. Pewna poprawę można uzyskać stosując, któryś z preparatów na blizny. Np. Cepan, Bliznasil lub Contratubex. To samo dotyczy skóry przeszczepionej.
Pozdrawiam