Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Blizna o wielkości 15 mm po cesarskim cięciu

Witam, 18 miesięcy temu urodziłam dziecko przez CC, dziś jestem w 33 tygodniu drugiej ciązy. Wczoraj bylam na usg i lekarz mi powiedział ze moja blizna ma 15 mm i ze jest to cienka blizna. Na forach czytałam ze cienka blizna to 2-3 mm, wiec jak to jest?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Kwestia czy chodziło lekarzowi o szerokość blizny czy grubość, bo to 2 różne parametry. Proszę zadać pytanie w tym względzie ginekologowi prowadzącemu, ktory zna pełne parametry stanu blizny.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

1,5 cm blizna to sporej szerokości. Jednak poczekałbym do kolejnego rozwiązania, które zapewne także będzie przez CC. Przed zabiegiem uśmiechnąłbym się do operatora z prośbą o wycięcie starej blizny podczas zabiegu - i po kłopocie. Niestety gojenie rany zależy od wielu czynników także osobniczych i kolejna blizna może wyglądać podobnie. Trzeba będzie zawczasu przyłożyć się do masowania blizny odpowiednimi preparatami ;) (Bliznasil, Contratubex, Cepan (koszt ich ułożone malejąco).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy