Ile czekać na reoperację przetoki?

Wiele razy pytalam.na portalu o problemy z przetoką, sprawa się wyjaśniła wada jest z 1 kieszonki, sięga do ucha a wycięta jest tylko do migdałka. Powstał ropień ślinianki, często nawraca czyrak gromadny w ranie.. Reoperacja niestety dopiero po 6mc od poprzedniej operacji.. Czy rzeczywiscie tak dlugie oczekiwanie jest konieczne??? I pyt. Nr 2 czy jest to powód do odroczenia szczepienia (błonnica,tężec,krztusiec)

- nie znam szczegółów klinicznych, aby konkretnie odpowiadać na takie pytanie
- skoro tak zadecydował chirurg prowadzący to na pewno ma ku temu bezpośrednie powody
- proszę jemu zadać to pytanie
I pyt. Nr 2 czy jest to powód do odroczenia szczepienia (błonnica,tężec,krztusiec)
- aktywny stan zapalny jest przeciwwskazaniem do szczepień