Dlaczego rana okolicy skroni się nie zagoiła?

Witam, Mój syn ma ranę w okolicy skroni powstała na skutek oparzenia. Od 5 miesięcy probujemy ją wygoić i tak naprawdę jesteśmy w punkcie wyjścia. Rana goi się do pewnego momentu po czym wszystko nawraca. Czy niezgolone wlosy wokół rany które delikatnie na nią nachodzą mogą być powodem że rana się nie chce zagoic? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 2 miesiące temu

Leczenie ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jak przebiega jej leczenie? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

z opisu zawartego w pytaniu wynika, że dziecko ma ranę w obrębie skroni po oparzeniu. Powstała ona około 5 miesięcy temu i nie została do tej pory w pełni wygojona. W tej sytuacji wydaje się, że najlepiej byłoby postarać się o wizytę u chirurga. Lekarz musi przeprowadzić dokładne oględziny tego miejsca. Możliwe, że w ranie obecne są bakterie, które nie pozwalają się temu miejscu w pełni zasklepić. Może zostać zlecone pobranie wymazu z rany w celu wykonania posiewu bakteriologicznego.

Jeśli zostaną wykryte jakieś drobnoustroje, to lekarz będzie mógł wdrożyć odpowiednią antybiotykoterapię, co przyspieszy proces gojenia. Jeśli natomiast posiew będzie ujemny, to zapewne wystarczy odpowiednie dobranie preparatów leczących takie urazy. Istnieje też ryzyko, że leczenie zachowawcze nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Wówczas będzie konieczne chirurgiczne zaopatrzenie rany i specjalistyczne leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/szycie-ran

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenia-skory-i-ran

https://portal.abczdrowie.pl/ropien

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty