Ile należy wstrzymać się od współżycia od momentu usunięcia kłykcin?

Witam, 14 stycznia miałem usuwane kłykciny kończyste które pojawiły się u mnie około 4 miesięcy temu w liczbie 5 i od tego czasu do czasu zabiegu nie pojawiło się u mnie ich więcej. Chciałbym się dowiedzieć ile należy wstrzymać się od współżycia od momentu usunięcia kłykcin oraz czy po usunięciu kłykcin mogę zarazić swoją dziewczynę np. poprzez seks oralny bądź też przez pieszczoty palcami. Jednocześnie chciałbym dodać, że moja dziewczyna otrzymała dwie dawki szczepionki przeciwko HPV. Aktualnie czekam na wyniki wymazu z cewki w celu weryfikacji typu wirusa oraz wykonałem pozostałe badania pod kątem chorób wenerycznych, które na szczęście wykluczyły inne choroby weneryczne.

Czas abstynencji seksualnej powinien wynosić kilka miesięcy od usunięcia zmian. Co do szczepień to polecam 9- walentną szczepionkę, jednak obecnie nie jest dostępna w Polsce. Jeżeli zmian nie było w cewce to pewnie wynik wyjdzie ujemny, szkoda wydanych pieniędzy, no i oczywiście nie będzie wiarygodny. Koniecznie trzeba wykluczyć inne choroby w tym kiłę, chlamydiozę, ... Pozdrawiam, KG. www.prepmed.pl