Jakie kroki mogę jeszcze podjąć przy HPV?

Będąc zarażonym wirusem HPV (kłykciny kończyste-bez poprawy po popularnych środkach jak aldara i veregen, oraz powracające po paru miesiącach od krioterapii) jakie kroki mogę podjąć, kiedy poradnia dermatologiczna w moim mieście informuje mnie że zmiany są za duże by przeprowadzić ponownie krioterapię? Czy jakoś szczególnie powinienem się w tym przypadku przebadać pod kątem nowotworowym i próbować u chirurga? Jeszcze, kompletnie nie wiem jak z Tym żyć, czy do końca życia powinienem sie już wstrzymać od kontaktów seksualnych?

Kłykciny najlepiej usunąć. Jeżeli wymrażanie nie pomaga to może elektrokoagulacja? Warto wykonać badania z krwi , czy przypadkiem nie ma jakiegoś niedoboru immunologicznego, innej choroby obniżającej odpornośc, a tym samym powodującej rozrost kłykcin, np HIV. Zapraszam na wizytę i na usunięcie zmian. Pozdr www.kg www.prepmed.pl