Ilość leukocytów przekraczająca normę

Witam. Proszę o interpretację wyników; KREW: WBC +11,2X10DO POT.3; RBC 4,58X10 do potęgi6QL; hgb 8,3 MMOL/DL lub 13,2g/dl; HCT41,1%; MCV89,7fl; MCH 28,8 pg; MCHC32,1g/dl; PLT 258x10do pot.3/Ql. WBC: LYMPH% 31%; MXD5,6%; NEUT 63,4%. RBC: RDW-CV 13,4%, PLT: PDW +17,6 fl; MPV 12,0 fl; P-LCR +43,2%. MOCZ - Badanie: Krwinki białe - 1-3., krwinki czerwone wył 8-12. Pozostałe wartości w normie.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Ilość leukocytów nieco przekracza normę (norma do 10 tys./mm3), co może wskazywać na ewentualny stan zapalny. Pozostałe parametry morfologii znajdują się w granicach normy. Co do badania moczu, uwagę zwraca obecność erytrocytow wyługowanych (norma 0-2), co może pośrednio wskazywać na istniejącą chorobę nerek (np. kłębuszkowe zapalenie nerek).

Trudno mi jest coś więcej powiedzieć, nie znając stanu pacjenta, jego dolegliwości oraz przyczyny dla jakiej badania te były wykonane.

Pozdrawiam serdecznie

http://portal.abczdrowie.pl/badanie-ogolne-moczu
http://portal.abczdrowie.pl/morfologia-krwi-obwodowej-badanie-proste-i-skuteczne