Ilość płynu owodniowego w 33-tygodniu ciąży

Jestem w 33 tygodniu ciąży. Badanie USG wykazało 5 cm AFI płynu owodniowego.Lekarz kazał mi pić więcej wody. Czy to wystarczy aby ilość wód płodowych zwiększyła się?Czy ta ilość wód zagraża dziecku?

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami ginekologa prowadzącego i nie martwić się. Jeśli występowałoby jakieś zagrożenie dla płodu ginekolog powiedziałby o tym.