22 AFI w 22. tygodniu ciąży

Witam Jestem w 22 tygodniu ciąży i ilość wód płodowych z USG wyszło mi 22 AFI. Lekarz, który wykonywał badanie określił to jako normę, ale ja wszędzie czytam, że norma jest do 20 . Czy jest to już wielowodzie i czy powinnam szybko skontaktować się z lekarzem prowadzącym? Czy w jakiś sposób sama mogę wpłynąć na obniżenie wód płodowych? Mam nadzieję, że tym razem nie będę czekała na odpowiedź 4 doby tylko 1 - jak podajecie. Pozdrawiam Joanna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom AFI jest nieco podwyższony i może wskazywać na wielowodzie. Sugeruję konsultację z lekarzem prowadzącym.