Infekcja a przenoszenie tampona

Zapomnialam o tamponie Zostawilam Na 2 dni Po wyciagnieciu i prysznicu wlozylam tabletke dopochwowa Canesten Na noc oraz uzylam krem Nie mam zadnych objawow Czy tabletka pomoze w razie infekcji? Czy powinnam sie bac?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli nie ma Pani dotychczas żadnych objawów to być może infekcja nie wystąpi. Zastosowanie clotrimazolu bez wątpienia mogło zadziałać profilaktycznie. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Jeśli jednak pojawią się jakiekolwiek objawy infekcji, tj. upławy, świąd, pieczenie, itd. to proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.