Mam białe, a czasem żółtawe upławy - czy to infekcja?

Witam. Mam pytanie - otóż mam prawie 22 lata i już od dłuższego czasu mam upławy białe, czasem lekko żółte. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Miałam już kiedyś problemy z miesiączką, plamieniami międzymiesiączkowymi, bólem jajnika i poszłam do lekarza, miałam robioną cytologię, ale wszystko wyszło w porządku. Dostałam tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie i inne dolegliwości. Te problemy były już jakiś czas i około 2 miesiące temu również zaczęłam mieć dolegliwości, ponieważ w trakcie i po stosunkum czułam ból i pieczenie w środku pochwy, jak również miałam lekko opuchnięte wargi sromowe. Poszłam do lekarza, dostałam 2 tabletki dopochwowe i krem C*** zarówno dla mnie, jak i dla mojego partnera. Wszystkie dolegliwości przeszły, ale upławy mam cały czas. Nie mają nieprzyjemnego zapachu. Są bezzapachowe, ale czasem gęste i biało-żółte. Cytologię miałam robioną w styczniu tego roku, dodam, że pierwszą w życiu. Czy od tego czasu mogło się coś zmienić? Czy mogła moja cytologia wyjść dobrze, skoro pobieranie materiału do badania było na długich patyczkach z wacikiem na końcu, a nie na szczoteczce jaką powinno być? Po tabletkach moje dolegliwości przeszły, tzn. od stycznia tego roku okres mam po każdym 4. dniu przerwy tabletek, nic mnie nie boli, nie przytyłam, dobrze się czuję po tabletkach, nawet lepiej sypiam, więc tabletki działaj prawidłowo. Również po tabletkach dopochwowych nic nie piecze, nie szczypie. Teraz jestem za granicą, aktualnie planuję urlop i wizytę u ginekologa. Jednak mam pytanie - czy mógłby mi jakiś specjalista poradzić, czy mogę kupić jakieś tabletki dopochwowe i o jakiej nazwie oraz czy to pomoże w moich upławach? Czy są groźne te upławy czy to może być jakaś infekcja lub coś innego? Bardzo proszę o odpowiedź i fachową poradę, zanim pójdę do ginekologa. Czekam na odpowiedź, Basia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Upławy mogą świadczyć o infekcji, ale nie muszą. Niekiedy kobiety sądzą, że upławami jest naturalny śluz szyjkowy (niekiedy mniej, niekiedy bardziej gęsty). W trakcie stosowania tabletek śluz się zagęszcza.