Jak wykonać test owulacyjny?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

po zastosowaniu leku dopochwowego na wieczór rano może wypłynąć z pochwy niewielka ilość wydzieliny, będąca pozostałością po globulce, jednak nie powinny to być upławy. W przypadku prawidłowego zastosowania leku wydzielina powinna pojawić się tylko rano podczas pionizacji.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-dopochwowe.

Natomiast pojawiające się w Pani przypadku upławy wskazują na infekcję intymną – kolor może oznaczać infekcję o charakterze grzybiczym. Zdecydowanie nie jest to skutek zastosowanych tabletek dopochwowych. W tym wypadku warto skonsultować się z ginekologiem lub, w zależności od dodatkowych objawów, może Pani także spróbować zastosować probiotyk ginekologiczny czy leki przeciwgrzybicze (maść, globulki) dostępne bez recepty.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Jeżeli jednak pojawią się lub nasilą takie dolegliwością jak świąd, pieczenie, ból czy obrzęk genitaliów, wówczas wizyta u specjalisty może być nieodzowna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy