Czy te wodniste upławy są normalne?

Witam, ostatnio zastosowałam tabletkę dopochwową Iladian ,po pierwszej tabletce pojawiły się upławy wodniste ,można powiedzieć w dużej ilości. Czy jest to normalne ? Czy powinnam używać tabletek dalej? Dodam że używam profilaktycznie a zaczęłam używać tych tabletek , ponieważ myślałam że ból podczas stosunku jest właśnie spowodowany jakąś infekcją. :)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, jest to możliwe – leki stosowane dopochwowo nie wchłaniają się w 100%, więc ich nadmiar może wypływać w postaci bezbarwnej czy mlecznobiałej wydzieliny.

O działaniu i zastosowaniu globulek dopochwowych przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-dopochwowe.

Bardzo istotne jest, czy pojawieniu się wydzieliny nie towarzyszą jakieś dolegliwości świadczące o infekcji intymnej czy reakcji alergicznej na lek lub preparat leczniczy. W przeciwnym wypadku wydzielina powinna ustąpić po zastosowaniu ostatniej tabletki dopochwowej.

Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do artykułu dotyczącego nieprawidłowej wydzieliny z pochwy: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.