Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te wodniste upławy są normalne?

Witam, ostatnio zastosowałam tabletkę dopochwową Iladian ,po pierwszej tabletce pojawiły się upławy wodniste ,można powiedzieć w dużej ilości. Czy jest to normalne ? Czy powinnam używać tabletek dalej? Dodam że używam profilaktycznie a zaczęłam używać tych tabletek , ponieważ myślałam że ból podczas stosunku jest właśnie spowodowany jakąś infekcją. :)
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, jest to możliwe – leki stosowane dopochwowo nie wchłaniają się w 100%, więc ich nadmiar może wypływać w postaci bezbarwnej czy mlecznobiałej wydzieliny.

O działaniu i zastosowaniu globulek dopochwowych przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-dopochwowe.

Bardzo istotne jest, czy pojawieniu się wydzieliny nie towarzyszą jakieś dolegliwości świadczące o infekcji intymnej czy reakcji alergicznej na lek lub preparat leczniczy. W przeciwnym wypadku wydzielina powinna ustąpić po zastosowaniu ostatniej tabletki dopochwowej.

Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do artykułu dotyczącego nieprawidłowej wydzieliny z pochwy: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy