Czy to normalna wydzielina?

Witam jestem w 10 tyg ciąży, od kilku dni biorę pimafucin - globulki. Czy jest to normalne że po całej nocy z globulka-wychodzi rano wydzielina wyglądająca jak "gęsta śmietana"?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, taka wydzielina jest normalna. Zawsze stosowanie leków w postaci dopochwowej sprawia, że część leku po upłynnieniu wypływa z pochwy. W zależności od typu leku może to być wydzielina biała, a nawet żółta czy pomarańczowa. Z tego powodu globulki stosuje się na noc – lek pod wpływem temperatury w pochwie ulega rozpuszczeniu. W ciągu snu lek nie wypływa z pochwy, zapewniając optymalne wchłonięcie się substancji czynnej, natomiast cały nadmiar wypływa rano po pionizacji. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kuracja-przeciwgrzybiczna-a-duza-ilosc-wydzieliny-rano oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/globulki-dopochwowe-i-gesta-wydzielina.

Powodem do obaw byłoby nasilenie dolegliwości czy pojawienie się symptomów takich jak ból brzucha, skurcze czy krwawienie z pochwy.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-w-ciazy-rodzaj-nieprawidlowosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty