Czy to swędzenie pochwy jest normalne po tym leku?

7 lutego byłam u ginekologa który stwierdził grzybicę pochwy , nie robił wymazu ani nic ale z objawów postawił diagnozę i zapisał mi 1 tabletkę flucofast . Niestety nie podziałało. Kupiłam canditon w aptece i maść trivagin. Po 4 dniu stosowania canditon zaczęłam odczuwać swędzenie mocniejsze niż wcześniej. Czy normalne jest tak intensywne swędzenie i opuchnięcie pochwy po canditon?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Canditon to globulki dopochwowe stosowane podczas leczenia dolegliwości o charakterze grzybiczym. Ich działanie powinno więc polegać na wyeliminowaniu swędzenia okolic intymnych, a nie nasilaniu tego objawu.

Możliwe więc, że intensywne swędzenie i opuchnięcie pochwy, które wystąpiło po zastosowaniu globulek Canditon wynikało z reakcji alergicznej leku. W tej sytuacji należałoby zaprzestać stosowania tego preparatu i udać się do ginekologa w celu uzyskania dalszych zaleceń dotyczących leczenia grzybicy.

Więcej informacji na temat leczenia grzybicy pochwy znajdzie Pani w naszym artykule pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy-leczenie.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-pochwy-po-zastosowaniu-globulek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uplawy-i-swedzenie-podczas-przyjmowania-lekow-na-grzybice-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.