Jak poradzić sobie z dolegliwościami?

Witam, od kilku miesięcy borykam się z świądem pochwy oraz uplawami. Byłam u ginekologa, cytologia wyszła dobrze, dostałam globulki dopochwowe, ale nic nie pomogło. Jak poradzić sobie z dolegliwościami?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę ponownie udać się do ginekologa. Skoro globulki dopochwowe nie przyniosły żadnego rezultatu, to najprawdopodobniej zostały nieodpowiednio dobrane.

Świąd pochwy, któremu towarzyszą upławy to objawy infekcji intymnych. Nie napisała Pani jakiego zabarwienia są upławy – może to być istotne podczas diagnostyki, dlatego proszę obserwować swój organizm i poinformować lekarza o wszystkich objawach towarzyszących.

Najczęściej przyczyną swędzenia pochwy jest grzybica pochwy. Nie jest to jednak jedyna możliwa przyczyna. Takie objawy może bowiem dawać zapalenie pochwy, bakteryjne zakażenie pochwy czy rzęsistkowica.

Więcej szczegółowych informacji na temat wspomnianych przez Panią dolegliwości znaleźć można w naszych artykułach pod linkami: https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-pochwy, https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.