Pomarańczowa wydzielina po zastosowaniu globulek w 22. tygodniu ciąży

Witam, jestem obecnie w 22 tygodniu ciąży tydzień temu miałam zabieg założenia szwu okrężnego ze względu na skracanie się szyjki. W związku z infekcją grzybicza i bakteryjna lekarz zapisał mi krem dopochwowy najpierw na grzybice przez z 5 dni, a potem przez 7 dni stosować globulki z Augmentinu. Po zastosowaniu pierwszej dawki z pochwy wypływa mi raz wydzielina żółta a niekiedy pomarańczowa. Martwi mnie ta pomarańczowa wydzielina, czy jest się czym niepokoić??

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Bez możliwości oceny wydzieliny nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Najpewniej jest to związane ze stosowaniem globulek dopochwowych, które zabarwiają wydzielinę.