Infekcja cewki moczowej a pochwa

Witam. Moje dolegliwości bólowe pochodzą głównie z cewki. Dlatego chcę zapytać czy chlam trach może występować w cewce a jednocześnie nie być obecna w szyjce macicy? Czy jak już jest się zarażonym to występuje w obu tych miejscach? I czy jeżeli piecze mnie cewka to skąd pobrać wymaz? Z cewki? Czy szyjki macicy? Chcę zrobić większy pakiet badań: chlam trachom,rzeżączka, ureaplasma: urealytcin, parvum,mycoplasma genitalium i hominis. Skąd lepiej pobrać wymaz by wynik był najbardziej miarodajny?

Lek. Tomasz Budlewski

Zakażenie cewki moczowej nie wyklucza zakażenia szyjki macicy, ani też odwrotnie. Proponuję wykonać badania zarówno z cewki moczowej, pochwy, jak i szyjki macicy. Z wynikami proponuję udać się do lekarza dermatologa-wenerologa.