Infekcja pochwy a planowanie ciąży

Witam, wykryto u mnie infekcję pochwy - liczne bakterie escherichia oraz grzyby candida (wymaz z pochwy). Lekarz przepisał mi arilin rapid oraz flukonazol. Planuję zajść w ciąże - czy wymagane są jakieś dodatkowe ponowne badania? czy mogę się już starać o dziecko w kolejnym cyklu czy powinnam jeszcze raz robić wymazy czy wszystko jest ok. Z góry dziękuję za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że jeżeli po zastosowanym leczeniu objawy ustąpiły to można zacząć starania. Przy jakichkolwiek wątpliwościach proszę udać się do lekarza ginekologa w celu odpowiednich zaleceń lekarskich.