Antybiogram z wymazu pochwy

Witam. Mam 32 lata, jestem chora na cukrzycę i endometriozę. Ostatnio robiłam badania moczu i wymaz z pochwy. W pochwie stwierdzono u mnie paciorkowce hemolizujące z gr "B" Streptococcus spp.(++), pałeczki Escherichia coli (+++) oraz grzyby drożdżoidalne Candida albicans(+++). W moczu liczne bakterie. Jakie powinnam zastosować leczenie? Co zrobić by te problemy się nie pojawiły w przyszłości?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Proszę udać się z wynikiem do swojego lekarza rodzinnego. Leki, które należy zastosować, przepisywane są na receptę. Tylko w przypadku Candida albicans są dostępne maści bez recepty. W przypadku pozostałych wyhodowanych u Pani patogenów, konieczna jest konsultacja lekarza i przepisanie odpowiedniego leczenia.