Inhibitory pompy protonowej na nadżerkę żołądka i refluks żółciowy

Witam, od 3 miesiecy stosuję inhibitory pompy protonowej na nadżerke żoładka i refluks żólciowy. Od paru dni bolą mnie uszy, czuję jakby ucisk, zdażyły się też zawroty głowy, czy moze to byc spowodowane tak długim przyjmowaniem leków z tej grupy, dawka 60 na dzień, morfologia i ob w porządku.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - dawka PPI, którą Pani przyjmuje jest bardzo wysoka. Poza tym to nie jest lek, którym leczy się refluksalakiczny(żółciowy). Proponuję zmniejszyć dawkę PPI do 40 mg, objawy uboczne powinny minąć. Proszę również udać sie do doświadczonego gastrologa celem korekty leczenia.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Proktolog.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty