Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wykryty Helicobakter i refluks bezobjawowy

Mam wykryty Heliobakter i refluks (bezobjawowy).Czy oba antybiotyki mam brać jednoczesnie i co jest lepsze polprazol czy controloc?i czy to też mam brać w tym samym czasie co antybiotyki?Po czym poznac,ze heliobakter został wyeliminowany-jeśli nie odczuwam żadnych objawów jego obecności?czekam na gastrologa,a w między czasie jestem leczona przez rodzinnego.Czytałam,że controloc jest bezpieczniejszy od polprazolu,co lepsze?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

Oba antybiotyki należy brać równocześnie. Oba leki mają te samo działanie, w dłuższym stosowaniu lepszy jest Controloc. W większości przypadków leczenie jest skuteczne. Aby sprawdzić czy leczenie było skuteczne można wykonać test ureazowy podczas badania gastroskopowego (nie należy wtedy przyjmować inhibitorów pompy protonowej przez ok. 14 dni przed planowaną gastroskopią) albo test oddechowy, albo zbadać antygen H. pylori w kale.

0
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowna Pani - osobiście uważam, że w Pani przypadku nie ma konieczność eradykacji Helicobacter. Obecnie bardzo rzadko stosuje się to leczenie, tym bardziej , iż często po takim leczeniu dochodzi do nasilenia objawów refluksu.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy