Kuracja antybiotykowa przy gastropatii antralnej

Witam. Po gastroskopii moja diagnoza jest następująca gastropatia antralna test ureazowy po 15 minutach dodatni. Przyjmuję przepisane leki duomox, metronidazol, controloc 40 i osłonowo triflora. Kończę kurację czuję się lepiej jednak dalej odczuwam böl przy dotknięciu żołãdka . Czy po zakoñczeniu kuracji antybiotykowej w jakiś sposöb powinienem konty noować leczenie oraz po jakim czasie powinienem sprawdzić i w jaki sposöb na ile kuracja była skuteczna. Pozdrawiam
ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Weryfikacja czy leczenie eradykacji H.Pylori było skuteczne należy wykonać po 6 tygodniach od zakończonej kuracji antybiotykowej.
Weryfikacji dokonuje się poprzez wykonanie nieinwazyjnego testu oddechowego.
Po zakończonej kuracji nie należy zażywać dodatkowych dawek antybiotyków, a jedynie inhibitory pompy protonowej (Controloc) w dotychczasowej dawce.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty