Stosowanie Helicidu na Helicobacter Pylori

Mam helikibakterpyroli i biore helicid , ale bakteria nie ustepuje i nadal mam przewlekle bole brzucha . Wczesnie bralam duomox i mukloksil . Prosze o porade , poniewaz lekaz ciagle kaze brac heliacid a to nie pomaga , biore go juz 3 miesiace.

Witam,

Uporzadkujmy pewne kwestie - Helicid jest inhibitorem pompy protonowej czyli substancja ktora zmniejsza kwasnosc soku zaladkowego, co czyni korzystne warunki do ewentualnego wygojenia blony sluzowej zoladka (nadzerek). Rozumiem ze przeprowadzono eradykacje Helicobacter pylori za pomcoa dwoch antybiotykow - zgodnie ze schematem. Na jakiej podstawie Pani twierdzi ze "bakteria nie ustepuje"? Od razu zwracam uwage, ze testuy serologiczne, czyli oznaczenie H.pylori IgG NIE STOSUJE SIE DO OCENY SKUTECZNOSCI ERADYKACJI, gdyz odzwierciedlaja one jedynie pamiec ukladu immunologicznego - nie mowia czy kontakt z bakteria wystapil miesiac temu czy 3 lata temu. Aby ocenic skutecznosc eradykacji nalezaloby zrobic albo badanie nieizwazyjne (tzw. test oddechowy) lub badanie gastroskopowe z pobraniem materialu do testu w kierunku H.pylori.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga