Dlaczego mój brzuch po leczeniu jest ciągle wzdęty?

4lutego (wtorek)zakończyłam leczenie helicobacter pylori lekiem Pylera. Erydykacje znosiłam dobrze, żadnych boli, skutków ubocznych. Od piątku dostałam silnych bólów brzucha, głównie podbrzusze ale i inne miejsca żołądek również. Z niedzieli na poniedziałek bol był nie do wytrzymania trafiłam na sor. Tam dostałam kroplówki rozkurczowe I przeciwbólowe, zrobiono mi usg. Stwierdzono że wyniki są ok i wypisano mnie do domu Dzisiaj jest czwartek a ja cały czas mam wzdęty brzuch, boli non stop też mniej a raz bardzo. Biorę Mezopral 40mg Tributron i Spasmoline. Co mi się stało? Coś z jelitami po Pylerze? Przed erydykacja miałam gastroskopie (23stycznia) ktora wykazała aktywne przewlekle zapalenie żołądka czesciowo krwotoczne.
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry,

wydaje się, że Pani problem gastrologiczny jest bardziej złożony. W treści pytania pisze Pani, że leczona była lekiem Pylera, a także, że w ostatnim czasie wykonywana była gastroskopia. Po zakończeniu terapii Helicobacter Pylorii pojawiły się bóle brzucha i wzdęcia. Mogą mieć one kilka przyczyn, zarówno na podłożu chorobowym, ale też wynikać mogą z samego leczenia. Leki w tym antybiotyki mogą zaburzyć florę bakteryjną jelit, prowadząc do objawów takich jak wzdęcia, bóle brzucha i problemy trawienne. Zmiany we florze jelitowej mogą powodować zaburzenia w trawieniu, a także przyczyniać się do uczucia wzdęcia. Ponadto, gastroskopia wykazała przewlekłe zapalenie żołądka, co może również przyczyniać się do dolegliwości.

W takiej sytuacji warto skonsultować się z lekarzem. Prawdopodobnie konieczne będzie wdrożenie suplementacji probiotykiem, a także lekami rozkurczowymi. Jeśli dolegliwości będą się nasilać to wizyta u lekarza może okazać się pilna. Pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-helicobacter-pylori

https://portal.abczdrowie.pl/helicobacter-pylori

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-jakie-moga-byc-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty