Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opis badania sugeruje zapalenie końcowego odcinka (antrum) żołądka w stanie przewlekłym spowodowane przez bakterię H.pylori, która to jest odpowiedzialna za ok. 80% przewlekłych zapaleń żołądka. Czym jest Helicobacter pylori może Pani się dowiedzieć z tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/helicobacter-pylori-iga-i-igg.

Oznacza to, że w leczeniu konieczne będzie zastosowanie antybiotykoterapii w celu wyeliminowania przyczyny zapalenia błony śluzowej antrum, czyli Helicobacter. Proszę zatem skonsultować wyniki badań z gastroenterologiem, który skierował Panią na gastroskopię.

O chorobie może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-blony-sluzowej-zoladka-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy