Co oznacza ten wynik po gastroskopii z biopsją?

Witam Czy mogę prosić o interpretację wyniku gastroskopia z biopsją. Wyniki wycinków mam za 6 tygodni. Przełyk prawidłowy, wpust i sklepienie żołądka prawidłowe.Błona śluzową trzonu żołądka zaczerwieniona.W antrum błona śluzową zaczerwieniona, test ureaazowy ujemny.Pobrano mi wycinki .

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Nie wspomniała Pani, z jakiego powodu było wykonywane badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Czy występują jakieś choroby przewlekłe wymagające stałego leczenia.

Analizując przedstawiony opis badania, można by stwierdzić, że nie uchwycono poważniejszych zmian ani zakażenia bakterią Helicobacter pylori. Uwidoczniono nieznaczne zaczerwienie błony śluzowej żołądka, co może wskazywać na stan zapalny.

Przyczyn takiej przypadłości może być wiele, a należą do nich najczęściej przyjmowanie leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych, czy stosowanie nieodpowiedniej diety.

Najważniejszy jest wynik badania histopatologicznego pobranego wycinka, który wskaże charakter zmian.

Zalecamy Pani stacjonarną konsultację z lekarzem gastrologiem, który po analizie dotychczasowych wyników zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zoladka-i-dwunastnicy https://portal.abczdrowie.pl/przewlekle-zapalenie-zoladka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.