Uczucie pieczenia i zaparcia na przemian z biegunkami

Dzień dobry. Zmagam się z objawami typowymi jak podczas wrzodów. Jest to uczucie pieczenia, gniecenia, zaparcia na przemian z biegunkami, szybkie uczucie pełności po niewielkim posiłku. Przeszłam gastroskopię, ale wykryto tylko helicobacter. Czy sama bakteria powoduje takie objawy, czy mam rozumieć, że rozwijają się u mnie wrzody których jeszcze nie widać? I czy powinnam koniecznie rozpocząć leczenie? Proszę o odpowiedz.

Witam,

W opisanym stanie rzeczy wydaje sie byc zasadnym prezprowadzenie eradykacji Helicobacter pylori i rozwazenie utrzymania leczenia zmniejszajacego kwasnosc sloku zoladkowego (inhibitory pompy protonowej) przez dluzszy czas.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga