Stosowanie leku Metronidazol przy zakażeniu Helicobacter pylori

Chciałbym zapytać czy stosowane u mnie leczenie h.pylori przyniesie skutek. Pytam dlatego, że zastanawia mnie dawka metronidazolu przepisana przez lekarza jest niska 2x250mg na dzień. Ponadto biorę 2x 1,0g duomox + 2 x 20mg omeprazolu + probiotyk. Z tego co mi wiadomo to właśnie metronidazol w tej kuracji jest "wiodący". Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Słuszna uwaga, w ogólnie przyjętym schemacie eradykacji H.Pylori stosuje się dwa razy większą dawkę metronidazolu, czyli 2x500mg/d. Pozostałe leki przepisane zostały w prawidłowych dawkach.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Szanowna Pani - nie będę i nie wypada mi komentować decyzji moich kolegów.
Według mojej wiedzy - METRONIDAZOL 3 x 500 mg, Duomox -OK. Omeprazol - 2 x 40 mg (!!!)
Taka jest moja propozycja - mogę się mylić- dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, gastroenteroloog
Pozdrawiam,