Dodatni test na Helicobacter pylori i problemy z cerą

Witam, odebrałam wyniki testu na Helicobacter pylori 20,359 NTU/ml wynik 20 wynik dodatni. Czy ten wynik kwalifikuje mnie do leczenia? Mam problemy z cerą, często po zjedzeniu posiłku boli mnie głowa i jest mi niedobrze.

Witam!
W przypadku Pani objawów oraz wyniku można twierdzić, że warto zastosować eradykację. Co prawda wynik nieznacznie przekracza normę, ale jeśli występują objawy dyspeptyczne to warto zastosować leczenie eradykujące (inhibitor pompy protonowej + 2 antybiotyki (amoksycylina, klarytromycyna lub metronidazol). Najbardziej dokładnym i wiarygodnym badaniem w kierunku H. pylori jest test ureazowy wycinka pobranego w gastroskopii, badanie histologiczne tego wycinka oraz nieinwazyjne badania takie jak test oddechowy oraz badanie antygenów w kale. Te badanie nie pozostawiają wątpliwości czy obecne jest zakażenie czy to po prostu dyspepsja czynnościowa. Badanie przeciwciał nie jest tak dokładnym badaniem jak opisane powyżej.

Proponuję skonsultować wynik z lekarzem rodzinnym lub gastroenterologiem.